İletişim : bilgi@serdivanhaber.comOrtadoğu'nun en Büyük Trafik Parkı Serdivan'da

Serdivan Belediyesi Trafik Park hafta içi okullara ev sahipliği yapıyor.

Ortadoğu'nun en Büyük Trafik Parkı Serdivan'da

Serdivan Belediyesi Trafik Park hafta içi okullara ev sahipliği yapıyor.Sakarya dahil olmak üzere çevre illerin de ziyaret ettiği Trafik Park'ta çocuklar  trafik hakkında  uygulamalı  olarak bilgilendiriliyor. 

Serdivan Trafik Park tam donanımlı 27+1 servis aracıyla artık öğrencilerini okuldan alacak ve Trafik Eğitimin ardından tekrar güvenli bir şekilde okullarına bırakacak.

Serdivan  Trafik Park araç filosuna Kettcar marka 4 tekerlekli pedallı bisikletleri ekledi. 3-5,

5-8 ve  8-12  yaş  grubları  için  farklı boyutlarda  alınan bisikletler çocuklar tarafından

kullanılmaya başlandı. Çocukların  fiziksel  gelişimine  katkı sağlaması  amacıyla alınan

araçları kullanan çocuklar hem araç kullanmanın zevkini tadacaklar hemde  bisiklet

kullanacaklar.

Sakarya İl  Emniyet  Müdürlüğü Trafik  Denetleme  Şube Müdürlüğün'de görevli

 

polis  memurlar ı okulları  tarafından  geçit  görevlisi  olarak   seçilen  öğrencilerin

eğitimlerini Trafik  Parkımızın  Okul  binasında 25 dakikalık teorik eğitimin ardından

verilen pratik eğitimle tamamladılar.  Eğitimlerinin  sonunda  sertifika  almaya hak

kazanan "Okul Geçit Görevliler"2012 yılınan başında sertifikalarını alacaklar.


Trafik Park, 2011-12 eğitim ve öğretim yılını, geçen eğitim yılında ulaşım problemleri nedeniyle parkımıza gelemeyen Köy Okulları ile açmıştı. Ulaşım sorunlarının Belediyemizce çözülmesinin ardından Köy Okullarımızın ziyaretleri son hızıyla sürüyor. Son olarak Dağyoncalı İlköğretim Okulu ve Aşağıdereköy İlköğretim Okulu öğrencileri parkımızı ziyaret etti. 10 Ekim 2011 Pazartesi gününden bu yana parkımızda 12 okul ve toplamda 380 öğrenciyi ağırladık. Kurban Bayramına kadar da Serdivan'a bağlı tüm köy okulları Trafik Park'ı ziyaret edecekler.

Bilindiği gibi Belediyemizin tahsis ettiği özel otobüs ile okullarından aldığımız öğrencilerimiz, eğitimleri sonrasında yapılan ikramların ardından tekrar okullarına bırakılıyor.

 

Trafik Park, yalnızca beldemiz ve ilimizin değil, aynı zamanda çevre illerdeki okullardan da büyük talep görüyor. Daha önce İzmitli öğrencileri ağırlayan parkımızın bu defa Düzce'den misafirleri vardı. Düzce Yunusbey İlköğretim Okulu öğrencileri, yaklaşık 2 saat süren ziyaretleri boyunca trafik kuralları hakkında  uygulamalı olarak bilgilendirildi.

Trafik Park olarak yeni öğretim yılına yeni bir uygulamayla merhaba dedik. Geçen yıl ulaşım problemleri nedeniyle çok istemelerine rağmen  parkımızı ziyaret edemeyen ilçemize bağlı köy okullarımız, bu öğretim yılında öncelikli misafirlerimiz olma ayrıcalığını yaşıyorlar. Belediyemizin tahsis ettiği otobüsle okullarından aldığımız öğrencilerimizi, Trafik Parktaki eğitimlerinin ardından güvenli bir şekilde okullarına ulaştırıyoruz.

Parkta geçirdikleri süre boyunca çocuklarımızın yüzlerinde beliren tebessüm, yaşadıkları mutluluğu net bir şekilde yansıtıyor.

 Mail Grubuna Üye Ol!

Katılmak için e-posta ve isim girin.

Dijital Haber Bülteni

To unsubsribe please click here ».